Tagi

, , , , , , , , , , , , , ,

• EUG 2016, czyli Akademickie Igrzyska Europejskie to impreza, która odbyła się w lipcu w Zagrzebiu i Rijece w Chorwacji.

Polska jako kraj sklasyfikowana została na 10 pozycji (20 medali).

Tomasz Szczepaniak (KU AZS Politechnika Opolska) wywalczył brązowy medal w JUDO kategoria do 90 kg mężcznyzn.

Złoty medal w BADMINTONIE wywalczyli debliści Paweł Pietryja i Miłosz Bochat, srebrne medale w grze mieszanej wywalczyli Aneta Wojtkowska i Paweł Pietryja (wszyscy AZS UNIWERYSTET OPOLSKI).

• Piłkarze Odry Opole udanie zainicjowali rozgrywki o Mistrzostwo II ligi piłki nożnej mężczyzn pokonując, na Stadionie Miejskim przy Oleksiej 51, piłkarzy Stali Stalowa Wola w stosunku 3:0. Po pierwszej kolejce rozgrywek podopieczni trenera Furlepy zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Odry Opole JEDNA ODRA wręczyli przed meczem DAWIDOWI WOLNEMU pamiątową paterę dla najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu w głosowaniu członków stowarzyszenia.

Wielkie brawa należą się całej kadrze niebiesko-czerwonych, która wyszła na przeciw oczekiwaniu obecnych na meczu dzieciaków i przybiła wszystkim chętnym przysłowiowe piątki. Żałować mogą Ci, którzy opuścili stadion zaraz po końcowym gwizdku sprawiedliwego.

• Nie powiodła się Damianowi Grabowskiemu druga próba odniesienia zwycięstwa w prestiżowej federacji sztuk walki UFC. Podczas gali UFC 201 przegrał już w 14 sekundzie I rundy przez nokaut z amerykaninem Anthonym Hamiltonem. Porażka ta (druga z rzędu) prawdopodobnie definitywnie kończy przygodę z tą najbardziej prestiżową światową federacją.
  • Lekkoatleci trenujący w KU AZS Politechnika Opolska przywieźli z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze dwa medale. Katarzyna Siewruk złoty medal w biegu na 100pł (13.81s), brązowy medal w sztafecie 4×400 zdobyli Błażej Sobczak, Hubert Olczyk, Patryk Bednarz, Jacek Chochorowski (3:18.84s). Jak przeczytać można na profilu klubu na fejsie: Świetnie spisała się też Magdalena Sobek, która w biegu na dystansie 400pł zajęła 5 miejsce i ustanowiła swój nowy rekord życiowy (60.95s). W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 12 miejsce z 40 klubów a w klasyfikacji punktowej 21 na 86 sklasyfikowanych drużyn z dorobkiem 53 punktów. Oprócz wyżej wymienionych osób na sukces naszej ekipy złożyły się starty pozostałych zawodników:
    – Patryk Bednarz 100m PK (11.30s PB),
    – Joanna Gałaj dysk (37.24m 12 miejsce),
    – Hubert Olczyk 400 (49.30s 11 miejsce),
    – Katarzyna Siewruk 200 (25.47s 17 miejsce),
    – sztafeta 4×100 [Błażej Sobczak, Jacek Chochorowski, Patryk Bednarz, Paweł Cybiński] (42.71s 5 miejsce).
    Podziękowania należą się też naszemu najlepszemu duetowi trenerskiemu Genowefie i Jerzemu Żyżyk, którzy opiekowali się naszymi wspaniałymi sportowcami na tych zawodach.

* Zawodnicy sekcji szachowej UKS Rodło Opole obronili tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów! Drużyna walczyła w składzie: 1. Michał Wiśniewski (3.5/9); 2. FM Jan Pułtorak (6/9); 3. CM Paweł Teclaf (8.5/9); 4. Oskar Ogłaza (6.5/9); 5. Paulina Kopica (5.5/9); 6. Wiktoria Sowa (6/9) Trenerem zawodników jest Marcin Taboła. tu szczegółowa rozpiska zawodów.